Savid ja hüdrosoolid maskide koostises

Savid ja hüdrosoolid maskide koostises

SAVID JA HÜDROSOOLID

 

Koorimine kosmeetiliste savidega

 

Savi on looduslikult esinev mineraal, mis on rikas räni, kaltsiumi, raua, magneesiumi ja teiste mikroelementide poolest. See kiirgab elektromagnetilist energiat ja on olnud tuhandeid aastaid kasutuses loodusliku, traditsioonilise tervendava ainena naha sügavpuhastamiseks.

 

Savi on õrn ja leebe, kuid samas efektiivne ja sobilik kõikidele nahatüüpidele.

Savi on justkui intelligentselt laetud substants– negatiivselt laetud savi tõmbab endasse positiivselt laetud saastet ja toksiine ning seega imab küll surnud nahka ja mustust, kuid jätab terved ja elusad rakud puutumatuks.* (vaata selgitust jutu lõpus)

Savide imamivõime on märkimisväärne- nad suudavad endasse imada omaenda kaalust tublisti rohkem vedelikke.

 

Kosmeetiline savi

  • On õrn koorija, mis ei kahjusta naha hüdrolipiidset kaitsekihti
  • Aitab lahti teha ummistunud poorid
  • Imab üleliigset rasu
  • Suurendab vereringet ja lümfiringet
  • Mineraliseerib
  • Ahendab poore
  • Silub kortsukesed ja armid ning muudab need vähemmärgatavaks
  • Aitab vähendada hüperpigmentatsiooni
  • Teeb juuksed puhtaks ja hõlpsasti kammitavaks, hoiab lokid selgelt määratletuna ja kahu kontrolli all

 

Kaasaegsed koorimistehnikad - nii füüsilised (nagu suhkur ja aprikoosituumad) kui ka keemilised (nagu AHA, BHA ja ensüümid jne) - häirivad ja kahjustavad nahka kaitsvat hüdrolipiidbarjääri, jättes naha välistele mõjudele reageerivaks ja  tehes kaitsekihile keeruliseks naha loomulike protsesside reguleerimise. Tänu savide magnetilisele intelligentsile on savid suurepärane alternatiiv nendele nahka tasakaalust välja viivatele kaasaegsetele praktikatele. Savimaskid puhastavad, detoksifitseerivad ning koorivad nahka, kahjustamata ja õhendamata epidermaalset kihti. Savi toimib ainult imendumise kaudu. Sellel ei ole juustele ega nahale abrasiivset mõju. Savi imab endasse ainult liigse rasu naha pinnalt, aga ei mõjuta sügavamal selle loomulikku õli taset.

 

Looduses on palju erinevaid savi liike, mille vahel valida.  Kui valitakse koorijat näonaha jaoks, mitte keha jaoks, siis kõige sobilikumad on kaoliini, rhassoul'i ja montmorilloniidi savid. Savid on 100% puhas ja naturaalne toode, millele reeglina ei lisata keemilisi säilitus- või lisaaineid. Seepärast on nad suurepäraseks valikuks ka tundlikuma naha puhul, mis keemiaga väga sõbruneda ei taha.

 

Kaoliin on väga õrn savi ja ideaalne tundliku, kuiva ja küpse naha puhul (kui probleemiks on naha kuivus).

Rhassoul on väga toitaineterikas ja seeläbi üks toitvamaid savisid nahale. Kuna rhassouli (tuntud ka kui ghassoul) müüakse kahes erinevas toonis- punase ja hallikana, siis hoiatuseks punase variandi kasutajale, et see toonib ka naha mõneks ajaks punakaks ja võib jäädavalt määrida riided.

Montmorilloniit savi puhastab, detoksifitseerib, toniseerib ja pinguldab ning on ideaalne ebapuhta, tuhmi või küpse naha jaoks (kui probleemiks on naha lõtvumine).

 

Kuidas kasutada?

 

Sega savi ja hüdrosool väikeses kausis või otse peopesas, kuni segu muutub mõnusalt kreemjaks pastaks. Kuna iga savi veeimavus on pisut erinev, siis täpset retsepti on siin keeruline anda. Alustada võiks 2:1 vahekorrast ja vajadusel lisada õige konsistentsi saamiseks savi või hüdrosooli.

Tundliku või kuiva naha korral tasub segule lisada natuke head  kosmeetilist õli või õlisegu.

Kui mask kokku segatud, siis tuleb mask pintsli- või sõrmedega eelnevalt pestud näole kanda. Kindlasti tuleb vabaks jätta silmade ja suu ümbrus. Juustemaski puhul kanna mask märgadesse juustesse, alustades juukse juurtest ja liikudes juuste otsade suunas.

Lase maskil mõjuda 10–15 minutit (tundliku naha puhul piirdu lühema ajaga). Sõltuvalt peale kantud kihi paksusest ja kuivamise kiirusest võid seda vahepeal hüdrosooliga niisutada, et savi vahepeal taas aktiveerida. Liiga kauaks peale jäetud mask hakkab juba naha sügavamatest kihtidest niiskust välja tõmbama ja muudab seeläbi naha hoopiski kuivemaks. Õige aeg mask eemaldada on siis, kui savi veel täiesti läbikuivanud pole.

Kui näole hakkab tekkima kergelt kiskuv tunne, siis pese mask rohke sooja veega maha või eemalda õrnalt sooja niiske rätikuga pühkides.

Maski järgselt tee näole niisutusrituaal. Aeg käiku lasta oma lemmikhüdrosool ja õliseerum 😊

 

Pärast savimaski kasutamist võib nahale tekkida kerge punetus. See on tingitud sellest, et savi soodustab vere- ja lümfiringet, aidates eemaldada nahast mustust. Puhka, joo vett ja ole rahulik, kuna peagi punetus taandub.

 

Endale head maski valides eelista eelnevalt kokkusegatud savimaskidele maske, mida müüakse pulbrilisel kujul. Kuna savi aktiveeritakse vedeliku lisamisega, on vahetult enne kasutust kokku segatud mask alati värskem ja tõhusam.

 

Savi maski kokkusegamine ja seejärel aeglaselt näole kandmine loob hea tunde ja ruumi enda vajaduste märkamiseks. Nii ulatub nende maskide jõud  naha pinnalt kaugemale-  ka sinu suhtesse iseendaga.

 

Savimaski kasutamine on kõige tõhusam, kui see on osa nahahoolduse kolmikust:  õli/ vesi/ savi. Õli ja vesi on kui igapäevane nahatoit, samal ajal kui savi võiks olla sinu iganädalane rituaal. Kolmiku regulaarne kasutamine loob kõige rohkem muutusi naha heaolus ja kaunis väljanägemises.

 

 

Savimaskid erinevatele nahatüüpidele

 

Mask kuivale nahale:

  • 3 spl valget kaoliinsavi
  • 2 spl saialille, kummeli, kurgi või melissi hüdrosooli
  • ½ tl argaania, jojoba, kibuvitsaseemne või porgandiseemne õli

 

Mask rasusele nahale:

  • 3 spl rohelist montmorilloniitsavi
  • 2 spl raudrohu, salvei või piparmündi hüdrosooli
  • ½ tl viinamarjaseemne, jojoba, argaania või magusa mandli õli (õli kasutamine rasusele nahale on valikuline ja selle võib ka ära jätta)

 

Mask tundlikule nahale:

  • 3 spl kaoliin või rhassoul savi
  • 2 spl rukkilille, puju, melissi või metsiku porgandi seemne hüdrosooli
  • ½ tl jojoba, astelpaju, musta köömne või granaatõunaseemne õli

 

Maskile võib aegajalt lisada ka näiteks mett ja aknega kimpus olija võib proovida tilgakese õunasiidriäädika või sidrunimahlaga. Kel nahk punetav ja ärritunud, võib savile sisse segada peeneks jahvatatud nahka rahustavaid taimi või kaerahelbeid.

 

 

Maskid juustele

 

Maha pestav mask:

  • 2-3 spl rhassoul savi
  • 2-3 spl kase, nõgese, takja, pärnaõie, mündi või iisopi hüdrosooli
  • 1 muna kollane

 

Sega taimevesi saviga pastaks ja lisa segule munakollane ning sega ühtlaseks. Kanna mask juustesse alustades juukse juurtest ja liikudes otste poole. Lase maskil umbes 10- 15 min mõjuda ja pese siis mask rohke veega juustest välja. Regulaarsel maski kasutamisel muutuvad juuksed tervemaks, paindlikumaks ja läikivamaks.

 

Juustesse jäetav mask:

  • 1 tl kase, nõgese, takja, pärnaõie, mündi või iisopi hüdrosooli
  • 1 tilk rosmariini, lavendli või seedri eeterlikku õli

 

Sega mask peopesas valmis ja tee käed sellega kokku. Sasi mask kätega masseerides peanahale ja juuksejuurtele.

 

 

*Selgituseks :

Mõisted "positiivne" ja "negatiivne" on tervisemõju seisukohalt eksitavad. Kui on tegemist ioonidega, siis positiivne on tegelikult negatiivne ja negatiivne on positiivne. Negatiivsed ioonid tekitavad kehas biokeemilisi reaktsioone, mis suurendavad meeleolu tõstva hormooni serotoniini taset, aidates leevendada depressiooni, vähendada stressi ja suurendada energiat. Negatiivsed ioonid panevad keha end tundma laetuna ja värskendatuna. Enamik saasteaineid- mürgised kemikaalid, lemmikloomade nahatolm, õietolm, hallitus ja muud kahjulikud õhus leiduvad keemilised ained kannavad positiivset elektrilaengut. Tänapäeval ümbritsevad meid positiivsed ioonid elektromagnetväljadest, mida tekitavad arvutid, mobiiltelefonid ja muud elektroonilised seadmed. Tänapäevane elukeskkond pakub oluliselt rohkem positiivsete ioonide allikaid, luues õhus ja meie kehades elektrilise tasakaalutuse. Negatiivsete ioonide mõju kogemise kõige lihtsam viis on veeta rohkem aega õues. Väga suure negatiivsete ioonide kontsentratsiooniga paigad on näiteks:

  • Tihedad metsad (eriti männimetsad)
  • Mäed
  • Pargid
  • Kosed
  • Allikad
  • Rannad

Nende kontsentratsioon tugevneb pärast tugevat vihma ja torme. Soovitav on kõndida murul paljajalu, istuda lõkke- või kaminatule ees ja ümbritseda end taimedega. Himaalaja soolalambi ja mesilasvaha küünalde põletamine suurendab samuti negatiivsete ioonide hulka õhus.

 

 

 

Jutukest inspireerisid :

https://www.evanhealy.com/blogs/stories/the-power-of-clay-and-clay-masking

https://zakiasmorocco.com/pages/benefits-of-moroccan-ghassoul-clay

https://holisticlakewood.com/when-a-negative-is-positive/

Tagasi blogisse

Jäta kommentaar

Pange tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist kinnitada.